ABYCH TĚ MILOVALA: JOHANNA LINDSEY

10.11.2017

Romance z období Regency, která potěší všechny milovnice červené knihovny.

Název: Abych tě milovala

Originální název: Make me love you (2016)

Překlad: Alžběta Lexová

Obálka: Marek Šebesta

Nakladatelství: Ikar, 2017

Počet stran: 312

Vazba: vázaná 


Všichni milovníci historických romancí zbystřete! Nakladatelství Ikar nám letos předkládá další perlu z rukou vynikající autorky Johanny Lindseyové. Děj příběhu se odehrává v období tzv. Regency, tedy v Anglii za vlády prince-regenta ve druhé dekádě 19. století.

Hlavní hrdinkou je Brooke Whitworthová, se kterou se osud doposud zrovna nemazlil. Její rodina ji nikdy nemilovala a nyní se jejím prostřednictvím má vyřešit spor mezi jejím sobeckým bratrem Robertem a Dominikem Wolfem. Ti dva si jdou po krku už dlouho a jejich souboje začínají unavovat prince regenta. Přikáže jim pod hrozbou zabavení majetku, aby spojili své rodiny manželstvím.

Pro rodinu Roberta Whitwortha to není zas tak těžký úkol. Aspoň se zbaví jednoho nepotřebného krku, který Brooke pro svou rodinu představuje. Přestože se Brooke těšila na svou slíbenou sezónu v Londýně, její budoucí manželství pro ni představuje šanci, jak odejít od své chladné rodiny a začít nový život. Je odhodlaná Wolfa přimět, aby jí miloval. Dominic jí to však zrovna moc neulehčuje.

Začíná souboj dvou vůlí o to, kdo před vynuceným manželstvím uteče dřív.


Můj dojem:

Johanna Lindseyová v knize ukazuje své neochvějné místo na předních příčkách mezi autory historických romancí. Kniha je velmi čtivá, vtipná a zábavná. Čte se jak víno.

výborné hlavní hrdiny, mezi kterými už od počátku funguje chemie a pěkně to mezi nimi jiskří.

Její děj nenudí a i když tu máme klasickou romanci, která nijak nevybočuje, přesto kniha působí velmi svěžím dojmem a je velmi zábavná. Je to díky tomu, že autorka dobře dávkuje napětí mezi hrdiny, pracuje s fyzickou přitažlivostí mezi nimi na jedné straně a předsudky a nevolí hrdinů si porozumět na druhé. Oba jsou do manželství nuceni, a Dominic Wolf je ve svém záměru odpudit a zastrašit Brooke celkem vynalézavý.

Obdivovala jsem Brooke, že ho nezabila hned, jak se jí dostalo drsného přijetí na Wolfově sídle.

Autorka čtenáře dokáže vtáhnout do děje a přinutit ho soucítit s nebohou Brooke. Čtenář samozřejmě ví, jak to vše dopadne, ale i tak je příjemné sledovat, jak se dvojice krůček po krůčku sbližuje. Přesně takto si představuji dobrou romanci.

Ale abych jen nechválila. Mínus dávám za poslední stránky, které směřují k velkému hapyendu. Nakonec toho bylo trochu moc. Až dočtete, pochopíte, co tím myslím.


Závěr:

Doporučuji k přečtení všem milovníkům historických romancí. I když v tomto žánru vychází hodně knih, věřte, že tato kniha se ve svém žánru řadí k tomu nejlepšímu.


HODNOCENÍ: 85 %


Obálka:

Růžová působí jemným a něžným dojmem. Je decentní a líbí se mně. Rozhodně bych ji zařadila k těm více vydařeným v rámci žánru.

Hodnocení obálky: 85%