Knižní novinky, na které se těším v roce 2018!

14.01.2018

Přehled mnou nejvíce očekávaných knih v tomto roce. 


Moji milí čtenáři, připravila jsem si pro vás malý seznam knižních novinek, které u nás mají vyjít v roce 2018.

Knih, které se chystám číst je opravdu hodně, takže tento seznam obsahuje pouze 16 knih, na které se těším úplně nejvíc a které jsem zaregistrovala v edičních plánech různých nakladatelství.1. Dvůr křídel a zmaru: Sarah J. Maas

Tuto knihu nemusím nikomu představovat. Já jsem podobně, jako mnoho jiných čtenářů, sérii zcela propadla a tak 3. díl Dvorů nemůže v mém seznamu chybět. Nakladatelství CooBoo ji vydá v březnu.2. Ohnivá krev: Elly Blake

Další knihou, kterou CooBoo chystá a na kterou se nemohu dočkat je pokračování Ledové krve. Recenzi na první díl, který vyšel v minulém roce si můžete přečíst zde.


3. P.S. I Like You: Kasie West

Moc mě potěšilo, když jsem se dozvěděla, že CooBoo bude vydávat další knihu z pera autorky Kasie West. Tuto autorku jsem objevila při čtení romance ze současnosti Náhradní kluk. Líbila se mi natolik, že jsem ji zařadila i do svého TOP seznamu knih přečtených v roce 2017. Proto se velmi těším na její další knihu, která v zahraničí vzbudila velmi kladné ohlasy.

Anotace:

 Zatímco se Lily nudí v hodinách chemie, čmárá na lavici texty svých oblíbených písní. Další den zjistí, že někdo napsal pokračování textu a navíc pro ni zanechal zprávu.

Brzy si Lily a její anonymní pisatel vyměňují celé dopisy, sdílí spolu tajemství, doporučují si kapely a jeden druhému se otvírají. Lily si začne uvědomovat, že  neznámému pisateli stále více propadá. Ale kdo to je? Lily se pokouší odhalit záhadu a zároveň zvládat školu, přátele a tak trochu šílenou rodinu. Objevuje, že to na čem záleží, nejde vždy vyjádřit slovy.


4. Snílek neznámý: Lainy Taylor

Na tuto knihu mě velmi navnadila redaktorka CooBoo na jejich blogu. Věřím, že kniha bude opravdu super. Navíc dostala na goodreads velmi vysoké hodnocení.

Anotace:

Sen si vybírá snílka, ne naopak. Lazlo Strange, válečný sirotek a čerstvý knihovník měl vždy obavy, že jeho sen vybral špatně. Od svých pěti let je posedlý mýtickým městem Weep. Ale chtělo by to někoho odvážnějšího než je on, kdo by přešel půl světa, aby ho našel. Jednou se naskytne úžasná příležitost v podobě hrdiny, kterému říkají Zabiják bohů s jeho skupinou legendárních bojovníků a Lazlo musí využít příležitost, jinak bude jeho sen ztracen navždy.

Co se stalo ve městě Weep před dvěma sty lety, že se izolovalo od zbytku světa? Co přesně udělal Zabiják bohů, že dostal takové jméno? Jaký záhadný problém pomáhá Lazlo vyřešit?

Odpovědi lze nalézt v mýtickém městě spolu s dalšími záhadami. A kdo je bohyně s modrou kůží, která se také objevuje v Lazlových snech?


5. Posmrtný život Holly Chaseové: Cynthia Hand

V prosinci si ráda čtu knihu s vánoční tématikou, abych se dostala do té správné atmosféry. Už nyní mám jasno v tom, že tuto knihu si v žádném případě nenechám ujít. Proč?

Je totiž retellingem klasického příběhu od Charlese Dickense Vánoční koleda!

Anotace:

Před pěti lety na Štědrý večer navštívili Holly tři duchové, aby jí ukázali, jaká se z ní stala zkažená a sobecká dívka, a žádali ji, aby se změnila a vše napravila.
Ale Holly to odmítla.
A pak zemřela.
Nyní pracuje pro super tajnou společnost jako Duch minulých Vánoc a snaží se napravit další sobecké lidi, jako byla ona sama. Holly zůstává stále ve věku sedmnácti let, zatímco její rodina a přátele žijí bez ní. Ale letos se vše změní! 

Už teď zbožňuji tuto nádhernou obálku. Posuďte sami!


Nejraději bych zde uvedla celý ediční plán mého oblíbeného nakladatelství, ale to by se jaksi nehodilo a jsou tu také další knihy. Takže, pojďme dál.


6. Černé znamení: Sebastien de Castell

19. března vychází u nakladatelství Egmont druhý díl ze série Divotvůrce. Recenzi na první díl najdete zde. Kniha mě okouzlila a tak není divu, že netrpělivě očekávám její pokračování.


7. Valentynské prokletí: Jodi McAlister

Od nakladatelství Fragment se již moc těším na tento příběh, který vychází 6. února.

Anotace:

Perla Linfordová se narodila na Valentýna. A není u nich ve škole sama. Jsou čtyři a každý z nich dokáže dělat velmi zvláštní věci. Když po jednom z nich začnou jít bytosti, o kterých zatím četla jen v knížkách, začne Perla zjišťovat proč. A to za pomoci Finna Blacka - kluka, kterého zná od dětství a celou tu dlouhou dobu ho nemůže vystát. Pokud chce ale zachránit sebe a své spolužáky, bude muset hodit nesnášenlivost za hlavu. Jen společně s Finnem má totiž proti temným silám alespoň nějakou šanci...


8. Z kouře a kamene: Alžběta Bílková

V mém výběru nesmí chybět ani kniha od českého autora. Nakladatelství Fragment minulý rok, pořádalo soutěž Hvězda inkoustu, kdy slíbilo vydání vítězné knihy. Výhercem se stala právě Alžběta Bílková. Letos je vypsán další ročník soutěže  s tématem detektivní fantasy. Doufám, že Fragment v této tradici bude pokračovat i v příštích letech.

Jsem na knihu moc zvědavá. Jde o urban fantasy, která vás kromě světa lidí zavede i do tajemného Šerosvěta obývaného nadpřirozenými bytostmi.


9. Žabí polibek: Garth Nix

Jakmile jsem objevila v edičním plánu nakladatelství Baronet tuto knihu, zaradovala jsem se. Garth Nix je můj oblíbený autor, takže tuto knihu samozřejmě nutně potřebuji ve své sbírce.

Anotace:

Chudinka princezna Anya je nucena žít s novým manželem své ďábelské nevlastní matky, stejně ďábelským nevlastním otcem. Sužovaná politováníhodnou schopností zlomit kletby kouzleným polibkem. A přinucena utéct, když se její nevlastní otec rozhodne, že chce království jenom pro sebe.

Za pomoci loajálního mluvícího psa, chlapce uvězněného v těle žabáka a několika neuvěřitelně zlomyslných čarodějů se Anya vydává na výpravu, která pokud dopadne dobře, navždycky osvobodí její zemi - a naučí ji pár věcí o používání síly a o tom, že přátelé jsou to nejdůležitější na světě. 


10. Žena z čísla 24: Juliet Ashton

Další kniha, která mě zaujala od nakladatelství Baronet. 

Mám ráda romantické příběhy a tento vypadá moc nadějně.

Anotace:

Příběh plný lásky, přátelství a humoru nás zavede do domu č. 24, kde žije pestrá sbírka obyvatel s vzájemně propletenými vztahy. Dětská psycholožka Sarah se trápí, protože její exmanžel se od ní odstěhoval a bydlí teď s novou partnerkou jen o patro níž! Sarah si také dělá starosti o malou Unu a její věčně unavenou úzkostlivou matku. A jaké tajemství skrývá věčně nabručená Mavis z přízemí? Situace se pro Sarah ještě víc zamotá, když se v domě objeví noví nájemníci Jane a Tom. Mezi Sarah a Tomem přeskočí jiskra, ale nevěra přece nepřipadá v úvahu! Nebo je nakonec všechno úplně jinak? 


11. Černá čarodějnice: Laurie Forest


Zaujala mě následující anotace z připravované knihy nakladatelství Omega:

Elloren Gardner je vnučkou poslední Černé čarodějnice Carnissy Gardner, která přemohla nepřátelské síly a uchránila lid před zničující válkou. Ale ačkoli je Elloren své babičce podobá jako vejce vejci, ve světě, kde jsou magické síly nade vše, nemá žádný vliv.

Jejím celoživotním snem je stát se lékárnicí, a tak je šťastná, když je přijata na prestižní univerzitu Verpax. Ale brzy si uvědomí, že na univerzitě studují i zapřisáhlí nepřátele Gardneřanů a že tahle škola může být pěkně nebezpečným místem.

A další hrozba je na obzoru a Elloren bude muset přijmout výzvu a navázat na dědictví své slavné babičky. Může však důvěřovat těm, které celý život nenávidí a bojí se jich?


12. Stín věcí ztracených: James Islington

Mezi nakladatelství, které vydává pro mě zajímavé knihy patří také nakladatelství Host. Jsem moc zvědavá na tuto knihu z nové fantasy série.

Anotace:

Osud volá, cesta začíná...

Uplynulo dvacet let od doby, kdy byli svrženi a pobiti božští Auguři. Nadaní, kteří jim kdysi sloužili, byli ušetřeni pouze proto, že přijali Čtyři zásady povstalců, a významně tak omezili svou moc.
Davian musí coby jeden z Nadaných snášet následky války, prohrané dávno předtím, než se narodil. On a jemu podobní žijí v opovržení. Ale když Davian zjistí, že vládne zakázanou mocí Augurů, uvede do chodu řetěz událostí, které všechno změní.
V lese na západě se probouzí mladík zbrocený krví. Na nic si nevzpomíná, jeho osud je však svázán s Davianovým...
A daleko na severu se začíná hýbat dávný nepřítel, kterého všichni pokládali za poraženého.


13. Zrození ohně: Anthony Ryan

Už jednou mě autor přesvědčil o svých kvalitách. Na mém blogu jste možná zaznamenali recenzi na Píseň krve, první díl trilogie Stín krkavce. Proto jsem velmi zvědavá na jeho novou sérii Draconis Memoria, kterou chystá nakladatelství Host na červen.

Anotace:

V rozhlehlých zemích ovládaných syndikátem Železná loď není nic cennějšího než dračí krev. Získává se ze žil Červených, Zelených, Modrých a Černých draků žijících v zajetí nebo ulovených ve volné přírodě. Z dračí krve se dá destilovat elixír, jenž dává těm několika málo mužům a ženám, kteří draky dokážou zkrotit a jsou známí jako krvepožehnaní, hrůzostrašnou moc. Ale jen málo lidí zná pravdu: že řady draků slábnou. Pokud padnou, přijde velice brzy válka se sousední říší Corvantine. Poslední naděje syndikát vkládá do zvěstí o existenci jiného druhu draků, daleko mocnějších než ostatní, a do hrstky těch, jejichž úkolem je draky najít.


14. Jak se zasnoubit s hrabětem: Saly MacKenzie

Třetí knihu ze série Spinster House má vydat nakladatelství Ikar v červnu. 

Na recenzi první knihy o osudech žen z domu pro neprovdané dámy se můžete podívat zde.


Chýlíme se ke konci. Na závěr jsem si nechala to nejlepší! 


15. Arcanum Unbounded: The Cosmere Collection: Brandon Sanderson

Kniha, která nesmí chybět v kolekci žádného fanouška #1 New York Times bestsellerového autora.

Anotace: 

Tato sbírka obsahuje novelu Edgedancer ze světa Archivu bouřné záře

Kromě toho sbírka přináší 8 vzrušujících příběhů, které rozšiřují světy dosud vytvořené autorem. Všimněte si komiksové povídky White Sand nebo povídky The Emperor's Soul, která vyhrála první cenu v soutěži Hugo award.

The Hope of Elantris (Elantris)
The Eleventh Metal (Mistborn)
The Emperor's Soul (Elantris)
Allomancer Jak and the Pits of Eltania, Episodes 28 through 30 (Mistborn)
White Sand (excerpt; Taldain)
Shadows for Silence in the Forests of Hell (Threnody)
Sixth of Dusk (First of the Sun)
Mistborn: Secret History (Mistborn)


16. Oathbringer: Brandon Sanderson

Držím palce nakladatelství Talpress, aby se jim tento skvost podařilo vydat ještě v tomto roce. Rukopis obsahuje 2000 stran! Čeká je hodně práce. A já doufám, že třetího dílu série Archivu bouřné záře se dočkám pod vánočním stromečkem, neboť by to byl pro mě ten nejhezčí dárek. Recenzi na první díl Cestu králů si můžete přečíst zde.


A na jaké knihy se v tomto roce těšíte vy? Budu ráda, pokud mi zanecháte komentáře.