Všechny tvé polibky: Julia Quinn

08.07.2017

Historická romance z období počátku 19. století ze série Smythe- Smith Quartet. 

Název: Všechny tvé polibky

Originální název: The Sum of All Kisses (Avon, NY, 2013)

Autor: Julia Quinn

Série: Smythe - Smith Quartet (3)

Překlad: Jaroslava Novotná

Obálka: Miloslav Disman

Nakladatelství: Ikar 2016, Euromedia group, k. s.

Počet stran: 280

Vazba: vázaná

Obálka:

Mám tyto obálky ráda. Jednotlivé knihy v sérii se liší barevným provedením a v knihovně to hezky vypadá. Tato se mi moc líbí.

Hodnocení obálky: 85 %


Děj:

Hugh Prentice rád hraje karty, protože má výbornou paměť a geniální nadání pro čísla. Ještě v žádné hře nikdy neprohrál. A tak když ho jeho přítel Daniel Smythe - Smith při jedné karetní partičce porazí, nepřipustí si prohru a obviní ho z podvádění. Jejich spor končí soubojem. Při jejich setkání za svítání to Daniel schytá do ramene, přestože Hugh mířil vedle. Hugha zasáhne kulka do stehna a končí s trvalými následky. Je nucen chodit do smrti o holi. Daniel prchá před pomstou Hughova otce ze země, neboť ten se zapřísáhl, že Daniela zabije a pronásleduje ho po celé Evropě. Hugha trápí pocity viny, neboť on byl ten, který celou situaci vyprovokoval. Vydává se za otcem a podaří se mu otce přesvědčit, takže se Daniel může vrátit domů. Takto je uveden třetí příběh v řadě ze série Smythe - Smith Quartet.

Lady Sarah Pleinsworthovou neslavný duel a následný skandál připravil o celou jednu sezónu, kdy měla být uvedena do společnosti. Přišla tak o 14! možných potenciálních ženichů, kteří se toho roku zasnoubili. Za to, že je pořád ještě svobodná a je nucena hrát na každoročním hudebním večírku rodiny Smythe - Smithových může podle ní právě Hugh.

K nelibosti obou se setkávají na dvou po sobě následujíccíh svatbách. Tou první je svatba její sestřenice Honorie a Marcuse (páru z první knihy série), druhou pak Daniela a Anny ( páru z druhé knihy série).

A tak když okolnosti svedou tyhle dva k sobě blíž, než by si přáli, musejí si oba přiznat, že druhý pohled bývá někdy pronikavější než povrchní úsudek. Postupně tak jejich vztah prochází změnami - od nenávisti, přes přátelství až po milostné vzplanutí. Ovšem do cesty se jim postaví komplikace, a tak šťastný konec je dál, než se může zdát.

Můj dojem:

Julia Quinn je má oblíbená autorka. Celá její série Bridgerton patří k nejlepším knihám v žánru historických romancí, které kdy byly napsány. Nedávno jsem četla velmi povedenou knihu z její nové série Rokesby a ta mě navnadila, abych se vrátila k sérii Smythe - Smith Quartet. A protože jsem poslední dvě knihy nečetla s radostí jsem se pustila do tohoto mého restu. Bohužel kniha mě neskutečně zklamala a je mi moc líto, že musím knize mé oblíbené autorky dát tak nízké hodnocení.

Postavy:

Sarah je zpočátku hodně otravná hrdinka. Při prvním setkání s Hughem se chová dost nevybíravě a přestože Hugh a Daniel se už dávno usmířili, v jejím nitru je stále zášť a se sobeckostí jí vlastní se nedokáže nad její křivdu přenést. Co se mi na ní líbilo, byla její vitalita. Postupně se stává stále víc snesitelnější. Její špičkování s Hughem mi přišlo zábavné a mělo jiskru.

Hugh je dost netradiční mužský hrdina. Je uzavřený ve svém světě, má geniální matematické nadání a výbornou paměť. Není to ale žádný alfa samec, jak jsme zvyklí z jiných historických romancí. Samozřejmě už jen jeho zdravotní handicap jím nedovoluje být. Navíc si sebou nese nějakou rodinnou historii s krutým otcem a nedokázal se zatím vyrovnat s pocity viny, které má od osudného souboje s Danielem.

Zápletka:

Postavy byly načrtnuty velice dobře a nejsou důvodem mého zklamání. To co v této knize podle mě nefunguje je hlavní zápletka. Přes slibnou první polovinu knihy, kde se rozvíjí vztah našich hrdinů a kterou bych hodnotila hodně vysoko, kniha propadá v okamžiku, kdy se příběh zkomplikuje. Zápletka je tak neskutečně absurdní a neuvěřitelná, že nedokážu pochopit, jak Julia Quinn mohla takovou zhovadilost vůbec vymyslet. A přesto, že si uvědomuji, že jde o oddychové čtení a žánr, kde bych nějakou tu naivní zápletku s lehkým srdcem odpustila, tak to co nám předložila autorka zde jí prostě odpustit nedokážu. Z velmi čtivé a dobré knihy to najednou spadne až na samé dno. Do stoky!!! Jak jsi mi to mohla udělat Julie Quinn?!!! Nedokážu si to jinak vysvětlit než, že Julia potřebovala knihu rychle dokončit, tak se zhulila a knihu dokončila s vypnutým mozkem. Je to jednoznačně její nejhorší kniha. Raději tisíckrát ty největší klišé, které mi mimochodem v tomto žánru moc nevadí než tohle.

Verdikt:

Nejslabší kniha autorky. První polovina knihy je čtivá, zábavná, jiskřivá. Vztah dvojice má šťávu. Bohužel toto nevydrží a autorka ve snaze o originální zápletku knihu posílá ke dnu. Doporučuji jako knihu do sbírky ve vaší knihovně, pokud máte rádi Julii Quinn a nechcete aby vám chyběl tento díl. Ale jinak se mu raději vyhněte a sáhněte po její novější sérii Rokesby.

HODNOCENÍ: 50%