Za vším hledej Bridgertonovy

03.07.2017

Historická romance z prostředí Anglie konce 18. století.

Název: Za vším hledej Bridgertonovy

Název v originále: Because of Miss Bridgerton

Série: Rokesby (1.)

Autor: Julia Quinnová

Překlad: Jana Jašová

Obálka: Jana Šťastná

Nakladatelství: Euromedia Group, a.s. - Ikar 2017 (Avon, NY 2016)

Počet stran: 280

O autorce:

Julia Quinn, vlastním jménem Julie Cotler Pottinger, se narodila v USA v roce 1970. Již od dětství milovala knihy. Vystudovala umění a začala studovat medicínu, kterou ale nedokončila. To už jí totiž vyšly její první knihy a tak se stala spisovatelkou. Žije se svým manželem na severozápadě USA. Největší slávu jí přinesla série o Bridgertonových.


Hodnocení obálky:

Obálka nijak nevybočuje z řady dalších historických romancí Julie Quinn. Hodí se pěkně k ostatním knihám autorky v mé knihovničce a je tak dobře rozpoznatelná. Moc se mi tento styl líbí.

Hodnocení obálky: 95 %Oficiální anotace:

Oblíbená série o rodině Bridgertonových se vrací v čase na konec 18. století k mladé Billie Bridgertonové, jejíž temperament se později projeví v mnoha dalších generacích. Billie je umíněná, nechová se jako dáma a celé dětství strávila potloukáním se po venkově s bratry Rokesbyovými. Předpokládalo se, že jednoho z nich si nakonec vezme. Jen ten třetí, nejstarší, pro ni není vhodný, a ona by ho stejně nechtěla ani za nic. Vždyť George je tak upjatý a nudný. Ale když se postupně začnou poznávat, vidí se vzájemně v příznivém světle, a jediný polibek je přiměje uvažovat o tom, zda z jejich celoživotního nepřátelství nemůže být celoživotní vášeň. Než si ale stačí cokoliv říct, rodině hrozí tragická ztráta - Edward Rokesby se v americké válce pohřešuje a dost možná je mrtev...


Můj dojem:

Julia Quinn přichází s novou sérií o rodině Rokesbyových. Do hledáčku se jí dostává nejstarší Rokesby - George. Na rozdíl od svých mladších bratrů má povinnost ke svému dědickému titulu a tak jako jediný zůstává ve svém rodném sídle, aby svému otci pomáhal se správou rodinného majetku. Jeho bratr Edward odešel sloužit k vojsku do Ameriky a Andrew k námořnictvu, z čehož má George výčitky, protože si připadá neužitečný. Při jedné ze svých pochůzek ho na pomoc zavolá Billie Bridgertonová, se kterou se už od malička nesnáší. Ale jako správný gentleman nenechá dámu v nesnázích. Billie totiž při pokusu o zachraňování kočky uvízla na střeše, poranila si kotník a nemůže se dostat zpátky dolů. K jejich smůle se ale záchrana nepodaří a na střeše skončí oba. A pokud je nenajde Georgův bratr Andrew, který přijel se zlomenou rukou na zotavenou domů, může z toho být skandál, který by mohl skončit nucenou svatbou a to ani jeden nemůže dopustit.

Hlavní hrdinka Billie je upřímná, sebevědomá, přidrzlá a rozhodně ne dáma. Rodiny Bridgertonových a Rokesbyových jsou sousedé a jsou si velmi blízcí. Billie už od malička řádí s partou dětí Rokesbyových, jen George jako nejstarší stál vždy trochu stranou jejich dětských her. A ti dva jsou jako kočka a pes. Ale jak už to často bývá co se škádlivá....

Autorka nijak nevybočuje ze svých knih. Příběh je plný humorných scén a dobrých dialogů, jak je už u Quinnové zvykem výborně napsaný. Jde o čistě oddychové čtení a u knihy jsem se parádně odreagovala. Julia Quinn patří mezi mé nejoblíbenější autorky historických romancí a já v knize dostala přesně to, co jsem hledala - lásku, humor, energické postavy a krapet erotiky. Pokud máte rádi historické romance z prostředí Anglie konce 18. století s knihou Za vším hledej Bridgertonovy nemůžete šlápnout vedle.

HODNOCENÍ : 90 %